Чи можна засмагнути з сонцезахисним кремом (з SPF-компонентами)

З настанням теплої пори року, після довгої зимової сірості та темряви хочеться якнайшвидше позбутися неприємної блідості шкіри й повернути собі спокусливий золотистий відтінок. Часи, коли фарфорова білизна шкіри вважалася ознакою аристократизму, минули, і тепер вітається, цінується й викликає захоплення красиво й рівно загоріла шкіра.

Проте складно ігнорувати з роками сонячну активність, що зростає, до того ж значно почастішали випадки виникнення опіків, гіперпігментації й навіть раку шкіри внаслідок тривалого перебування під прямим сонячним промінням. Як бути в цьому випадку? Виробники косметичних товарів забезпечили нас необхідними засобами захисту, випустивши сонцезахисні креми для шкіри. Але майже водночас із цим з'явився і поширився міф про те, що отримати гарну бронзову засмагу в разі використання сонцезахисного крему неможливо. Варто розібратися в цьому/ питанні.

Що насправді являє собою SPF?

З приводу використання сонцезахисних кремів розгоряються такі гарячі дискусії, що навіть з'явилася категорія SPF-дисидентів, які переконують усіх у тому, що сонцезахисний крем – за визначенням ворог гарної засмаги. Але скільки в цьому правди та компетентності? Розберемо аргументи супротивників.

Всі ми бачили й знаємо горезвісні цифри поряд з абревіатурою СПФ на етикетці сонцезахисного крему. По суті, цей самий SPF, тобто індекс фактора захисту від сонця (Sun Protection Factor), являє собою вимірювання того, наскільки ефективно сонцезахисний крем оберігає шкіру від ультрафіолетових променів типу B (UVB), які є основними винуватцями сонячних опіків і можуть сприяти розвитку раку шкіри.

Механізм роботи SP-компонентів заснований на їхній здатності блокувати або поглинати ультрафіолетові промені. Індекс SPF вказує, наскільки довше людина може перебувати на сонці, не отримуючи опік, у порівнянні з тим, якби вона не використовувала сонцезахисний крем. Наприклад, SPF 30 означає, що людина може бути на сонці в 30 разів довше, ніж без захисту, перш ніж отримати той же рівень сонячного опіку.

Крім того, різні індекси SPF забезпечують різні рівні захисту шкірного покриву:

 • SPF 15 блокує 93% UVB-променів;
 • SPF 30 – 97%;
 • SPF 50 – 98%.

Сонцезахисні креми містять активні інгредієнти, які можуть бути фізичними (мінеральними) чи хімічними фільтрами. Фізичні фільтри, такі як оксид цинку та діоксид титану, створюють бар'єр на поверхні шкіри, відбиваючи та розсіюючи ультрафіолетові промені. Хімічні фільтри, такі як авобензон і октисалат, поглинають ультрафіолетові промені, перетворюючи їх у тепло, тим самим запобігаючи їх проникненню в шкіру та заподіянню шкоди клітинам.

Ефективність СПФ може залежати від декількох факторів, зокрема від правильного нанесення та частоти повторного нанесення сонцезахисного крему, а також від характеру активності самої людини (наприклад, плавання чи потовиділення), які можуть зменшити захист. Тому для досягнення максимального захисту рекомендується наносити достатню кількість засобу та повторювати нанесення кожні дві години, особливо після плавання або інтенсивного потовиділення. Отже, побоюватися, що засіб захисту від сонця стане непереборною перепоною в придбанні бронзової засмаги, не варто.

Що означає і в чому відмінність маркувань UVA та SPF на етикетці сонцезахисного крему

Щоб отримати достатній і необхідний саме вам захист від сонця, важливо правильно вибирати не тільки індекс SPF. Часто на етикетці сонцезахисного засобу можна побачити не тільки цю всім відому абревіатуру, а й маркування «UVA-захист», значення якого мало хто розуміє. Розберемося з цим нюансом.

Маркування SPF та UVA на сонцезахисних кремах вказують на різні аспекти захисту від сонячного випромінювання, враховуючи різні механізми дії крему.

SPF (Sun Protection Factor) означає ступінь захисту від ультрафіолетових променів типу B (UVB). UVB-промені стають основною причиною сонячних опіків і можуть сприяти розвитку раку шкіри.

UVA означає захист від ультрафіолетових променів типу A (UVA). UVA-промені проникають глибше в шкіру і є основним фактором старіння шкіри, у тому числі появи зморщок та пігментних плям, а також можуть сприяти розвитку раку шкіри. Захист від UVA часто позначається на пакуванні сонцезахисного крему у вигляді значка UVA в колі, що означає відповідність європейським стандартам захисту.

Ключові відмінності та значення цих маркувань:

SPF:

 1. Це означає ступінь захисту від UVB-променів.
 2. Захищає від сонячних опіків.
 3. Значення СПФ вказує, наскільки довше можна перебувати на сонці без опіку.

UVA:

 1. Означає ступінь захисту від UVA-променів.
 2. Захищає від довгострокового ушкодження шкіри, такого як передчасне старіння та ризик розвитку раку шкіри.
 3. Маркування UVA в колі підтверджує, що продукт відповідає мінімальним стандартам захисту від UVA, прийнятим у Європі.

Сучасні сонцезахисні креми часто пропонують комплексний захист від обох типів ультрафіолетових променів, важливо вибирати продукт з маркуванням як SPF, так і UVA для максимального захисту шкіри від усього спектру шкідливого сонячного випромінювання.

Як правильно користуватися сонцезахисним кремом

Як і з іншими косметичними засобами, на ефективність сонцезахисного крему безпосередньо впливає його використання. А точніше, дотримання правил та вимог щодо його застосування. У будь-якому разі знання та дотримання правил використання сонцезахисного засобу можуть значно підвищити його ефективність та забезпечити більшу безпеку вашій шкірі.

Отже, перебуваючи протягом тривалого часу під прямим сонячним промінням, важливо:

 • наносити свіжий шар крему кожні дві години та після контакту з водою, а також у разі активного потовиділення;
 • розподіляти по шкірі достатню кількість крему (третина чайної ложки на обличчя та по столовій ложці засобу на кожну частину тіла);
 • захищати найбільш схильні до обгорання зони обличчя (чоло, ніс, вуха);
 • протягом першого тижня тривалого перебування на сонці використовувати захист СПФ 50, а потім після адаптації шкіри наносити засоби з SPF15-20.

Сподіваємося, розуміння механізму та різновидів характеру захисту від сонця допоможе вам краще орієнтуватися, а також зробити правильний вибір серед великої різноманітності сонцезахисних засобів. А купити якісний та ефективний крем південнокорейського виробництва можна в нашому інтернет-магазині. До того ж у Південній Кореї добре знають не тільки про те, як уберегтися від шкідливого сонячного впливу, але і як дати шкірі все, чого вона потребує.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід