Сухий шампунь: плюси та мінуси
Чисте та охайне волосся вже давно стало обов'язковим атрибутом доглянутого та гармонійного зовнішнього вигляду. Не кажучи вже про урочисті та особливі приводи, навіть поява на роботі в офісі з несвіжою зачіскою вважається поганим тоном. І якщо для людей з нормальним волоссям і шкірою голови регулярне миття волосся - це приємний догляд за собою, то для людей з надмірно жирною шкірою голови і, наприклад, тонким волоссям щоденна необхідність мити голову перетворюється на виснажливу рутину, стомлюючий тягар, якого складно позбутися. Тому люди з такими особливостями волосся та шкіри голови з особливим захопленням сприйняли появу на косметичному ринку сухого шампуню.
Як працює сухий шампунь
На відміну від традиційної форми шампуню для застосування його аналога в сухій формі не потрібно мочити волосся водою, а потім ретельно промивати його. Сухий шампунь ються за допомогою аерозолю). Частинки з особливими властивостями абсорбують на себе сальний секрет, пил, ороговілі клітини - і в результаті шевелюру стає легкою, свіжою та охайною.
Як правило, як компоненти, що збирають на себе, в таких засобах використовуються косметична глина, рисовий або кукурудзяний крохмаль, тому шкода сухого шампуню в контексті обивательських розмов сильно перебільшена.
Навпаки, за 10-15 хвилин без найменшого контакту з водою (до речі, розпорошувати його на мокре волосся ні в якому разі не можна - вбираючі частинки почнуть абсорбувати воду, грудкатися і вичісати їх з пасм волосся буде вкрай проблематично). ними в укладанні, структурує пасма і у всіх цих маніпуляціях не вимагатиме нічого крім жорсткої гребінця або гребінця.
Кому підходить сухий шампунь
Зрозуміло, перш ніж користуватися таким у певному сенсі оригінальним косметичним засобом у будь-якої дівчини виникне побоювання, чи не шкідливий сухий шампунь і чи є застереження та обмеження для його застосування.
Слід відразу відзначити, що сухий шампунь підходить для очищення волосся будь-якого типу. Сучасні виробники також додали до складу такого засобу ароматичні олії та рослинні екстракти, що додало аргументів на користь застосування такого засобу.
Фахівці стверджують, що сухий шампунь також сприяє збереженню кольору фарбованого волосся і сповільнює швидкість вимивання фарби, тому використання його на фарбованому волоссі цілком допустиме.
Перші склади сухого шампуню спочатку залишали сріблястий наліт на волоссі, чому спочатку йому віддавали перевагу лише світловолосі дівчата. Однак на даний момент виробники усунули цей побічний ефект і сухий шампунь цілком застосовний для брюнеток і шатенок.
Варто пам'ятати, що абсорбуючі компоненти шампуню активно вбирають жир і секрет, тому часте застосування цього засобу не рекомендується власницям сухого волосся та пересушеної шкіри голови. У разі потреби краще використовувати тільки аерозоль. І у складі такого сухого засобу обов'язково повинні бути доглядаючі компоненти, рослинні екстракти та вітаміни.
З якою частотою можна користуватися сухим шампунем
Якщо навіть залишити осторонь аспект чи шкідливо користуватися сухим шампунем, у будь-якому випадку варто пам'ятати, що це SOS-засіб приведення волосся в порядок в умовах, коли немає можливості або умов вимити волосся традиційним способом. І виразність візуального ефекту від його використання буде тим видніше, чим жирніше волосся було до «сухого миття». Час, на який слід залишати сам засіб на волоссі, також залежатиме від ступеня жирності волосся. Але в жодному разі не варто залишати сухий шампунь на волоссі довше 15 хвилин.
У будь-якому випадку, очищати волосся сухим шампунем не рекомендується частіше 2 разів на тиждень. Справа в тому, що абсорбуючі частинки шампуню активно вбирають природний секрет з волосся та шкіри голови, а, отже, при надто частому використанні позбавлятимуть волосяні стрижні природного захисного шару. Крім того, пори шкірного покриву голови можуть забиватися при занадто частому використанні цього засобу, а це може перешкоджати природному попаданню кисню до волосяних цибулин, а це може спровокувати випадання волосся.
А якщо у складі сухого шампуню є спиртовмісні компоненти, то часто його застосування може порушувати природний гідробаланс волосся, що може негативно позначитися на динаміці їх зростання. Так що зловживати використанням сухого шампуню все ж таки не слід.
Поради щодо використання
Щоб застосування сухого шампуню давало максимальний результат і мінімум супутніх турбот, намагайтеся під час такого «сухого миття» дотримуватися простих рекомендацій:
- Прикрийте рушником або іншою тканиною одяг перед нанесенням (розпорошенням) сухого шампуню;
- Ретельно розчешіть волосся до нанесення і через 15 хвилин після застосування засобу;
- Намагайтеся, щоб засіб потрапляв в основному на шкіру голови, а якщо у вас густе волосся, поділіть його на пасма і розподіляйте засіб на кореневу частину пасм – так шампунь додасть додатковий обсяг локонам після очищення;
- Сухий шампунь ефективно справляється максимум із триденним забрудненням волосся.
Тепер, докладно розібравшись, чи шкідливий сухий шампунь для волосся, ви напевно переконалися, що як екстрений засіб приведення шевелюри в порядок необхідність у ньому все ж таки є. І при дотриманні рекомендацій щодо його використання користь сухого шампуню очевидна та безперечна. Тому, не відкладаючи в довгу скриньку, подбайте про те, щоб жодна непередбачена ситуація не позбавила вас охайного та бездоганного зовнішнього вигляду, та придбайте сухий шампунь у нашому магазині оригінальної корейської косметики.
Залиште свій коментар